Стратегія змагальної практики в багаторічній підготовці футболістів
- Admig ttps://gorbanserg68
- 14 квіт. 2019 р.
- Читати 2 хв
Змагальна практика являє собою участь в офіційних і неофіційних спеціально організованих заходах, а також виконання змагальних рухових завдань. Система змагань у багаторічній підготовці футболістів повинна знаходитися в органічному зв'язку з метою, завданнями та змістом тренувального процесу на різних етапах багаторічної підготовки.
Націленість змагань і підготовки до них на етапах багаторічного вдосконалення
Етап початкової підготовки
Мета змагань: виявлення вихідного рівня підготовленості. Результат змагань: придбання досвіду участі в фестивалях і турнірах, оцінка техніки рухів і виконання технічних дій. Спрямованість підготовки: зміцнення здоров'я, навчання основам техніки, розвиток кондиційних рухових якостей і ін.
Етап попередньою базової підготовки
Мета змагань: планомірне підвищення спортивного майстерності. Результат змагань: придбання досвіду участі в регулярних змаганнях, оцінка рухової активності і ефективності виконання техніко-тактичних дій Спрямованість підготовки: різнобічний розвиток кондиційних рухових якостей, освоєння різноманітних техніко-тактичних дій, формування мотивації та ін.
Етап спеціалізованої базової підготовки
Мета змагань: досягнення заданого рівня спортивної майстерності. Результат змагань: місце і результат в національних і міжнародних змаганнях, оцінка рухової активності і ефективності виконання тактико-технічних дій. Спрямованість підготовки: поглиблений розвиток кондиційних рухових якостей, вдосконалення тактико-технічних дій, психологічна підготовка.
Етап підготовки до вищих досягнень
Мета змагань: досягнення високих результатів. Результат змагань: місце і результат в національних і міжнародних змаганнях сезону, виступ у складі юнацької та молодіжної збірних команд, оцінка рухової активності і ефективності виконання тактико-технічних дій Спрямованість підготовки: досягнення високого рівня специфічної адаптації і готовності до змагальної діяльності.
На перших двох етапах багаторічної підготовки змагання повинні бути повністю підпорядковані рішенню завдань повноцінної планомірної підготовки. Спортивний результат є виключно засобом підготовки і контролю за її ефективністю. Широка змагальна практика на цих етапах повинна сприяти адаптації до змагальної атмосфері. Змагання мають підготовчий і контрольний характер і покликані сприяти формуванню спортивних інтересів, створювати передумови для підвищення рівня мотивації досягнень. Програма змагань повинна виключати вузьку спеціалізацію, бути різноманітною, будуватися на матеріалі різних змагальних завдань, що дозволяють оцінити технічні можливості спортсменів, рівень їх координаційних здібностей. На цих етапах змагальна практика повинна бути орієнтована на: • вдосконалення технічних і тактичних навичок; • формування індивідуальних психічних установок на суперництво; • пошук оптимальних співвідношень параметрів змагальної практики; • формування індивідуальних особливостей передзмагальної підготовки; • уточнення спеціалізації.
Ключові моменти: 1. Відсутність офіційних змагань для дітей до 12 років. 2. Гнучка система проведення змагань для дітей 7-11 років, в якій змагальний сезон буде розділений на три частини, кожна з яких буде завершуватися турніром або фестивалем. 3. Оптимальний режим і формат змагальної діяльності для кожного віку. 4. Обов'язкова, не менше 50% ігрового часу, змагальна практика для кожного гравця команди. 5. Сувора регламентація матчів за сезон і проведення однієї гри в тиждень. 6. Пріоритет на пізню спеціалізацію. Діти грають на різних позиціях.

Comments