top of page

Періодизація багаторічної підготовки футболістів

  • Фото автора: Admig ttps://gorbanserg68
    Admig ttps://gorbanserg68
  • 24 черв. 2018 р.
  • Читати 2 хв

1. Етап початкової підготовки

При визначенні найкращого віку для початку занять слід орієнтуватися на вікові межі, оптимальні для досягнень в тому чи іншому виді спорту, і тривалість підготовки, що дозволяє повноцінно вирішити завдання перших чотирьох етапів багаторічного вдосконалення.

У футболі, як правило, у 19-21 віці юнаки досягають нижньої вікової межі, зони оптимальної для досягнення перших великих успіхів. Встановлено, що для виходу перспективної молоді на рівень професійного спорту необхідно приступати до регулярних занять футболом з 10-12 років і тренуватися 10 років.

У сімдесяті роки саме з 10 років проводився набір в спортивні школи. До цього діти набували значного досвіду в природних умовах гри «вулично-дворового» футболу, що дозволяло кожній дитині придбати досить високий рівень техніко-тактичної майстерності, але найголовніше - стати креативною особистістю.

Реалії сьогоднішнього дня: на зміну «вулично-дворовому футболу» прийшов «організований футбол». Зараз дітей стали відбирати, а частіше набирати з шестирічного віку. Основним став (і до теперішнього часу зберігається) підхід до змісту тренувального процесу, заснований на застосуванні одноманітних рухових завдань з акцентом на фізичну підготовку, а з урахуванням ранньої участі в регулярних змаганнях з дев'яти років - форсування тренувального процесу і зростання навантажень. Негативний вплив цього аспекту в контексті підготовки юних футболістів визначається обраними засобами для їх реалізації.

Посадивши хлопчаків за «футбольні» парти, замінивши гру руховим завданням, - це значить почати навчання дітей футболу з знищення у них будь-якого стимулу до самостійного дії, свободі мислення, затвердження почуття беззаперечного виконання завдання. Необхідно пам'ятати, що творчість дітей - це самовираження, самоствердження, а не вишкіл.

Принципово важливо у віці з шести до дев'яти років повернутися до дитячої «природи», нівелювати значимість спортивного результату, створити умови для повноцінного засвоєння програм підготовки.

Такий підхід давно знайшов глибоке розуміння у багатьох футбольних країнах Європи і світу, де діти починають займатися футболом з раннього віку: Аргентина, Німеччина, Франція, Англія, Бразилія, США - з п'яти - шести років; Італія, Японія - з шести - семи років; Іспанія, Греція, Болгарія - з семи - дев'яти років.

Завдання на цьому етапі повинні бути спрямовані на зміцнення здоров'я, різнобічну фізичну підготовку, усунення недоліків в рівні фізичного розвитку, навчання техніці з широким застосуванням матеріалу різних видів спорту, рухливих ігор та ігрового методу, тобто закласти різнобічну базу загальних і спеціальних рухових навичок .


 
 
 

Comments


Савинський ліцей

bottom of page