Особливості організації навчально-тренувального процесу в групах підготовки до вищих досягнень.
- Admig ttps://gorbanserg68
- 27 січ. 2019 р.
- Читати 2 хв
Юнаки 17-19 років Зміст і методика проведення тренувального процесу ідентична процесу навчання 16-річних футболістів, з тією лише різницею, що кількісно і якісно зросли вимоги. На цьому етапі повинен бути підготовлений, по можливості без ускладнень, поступовий перехід до дорослого футболу. Обсяг і інтенсивність тренувальних і змагальних навантажень до кінця даного вікового періоду часом може досягати 70-80% величин, характерних для професійного футболу. Оскільки організм юнаків ще не повністю сформований (у окремих спортсменів терміни повної біологічної зрілості наступають в 20-23 роки), завжди повинні бути надані достатні періоди для відновлення. Триває активний зв'язок керівництва клубу і тренерського складу з молоддю щодо формування у них особистої відповідальності для прийняття зважених рішень і ототожнення себе з клубом, в якому вони знаходять увагу і турботу.
Цілі: 1. Формування позитивної мотивації і задоволення від гри в футбол. 2. Удосконалення технічних дій: на високій швидкості, в умовах обмеженого часу, простору та протидії суперника. 3. Удосконалення індивідуальної тактико-технічної майстерності. 4. Оптимізація тактичних дій відповідно до системи, стилю і філософії першої команди. 5. Індивідуальна підготовка відповідно до вимог ігрового амплуа і позиції. 6. Удосконалення адаптаційних можливостей організму до вимог змагальної діяльності. 7. Індивідуалізація розвитку спеціальних рухових якостей і здібностей: координаційних, швидкісних, швидкісно-силових і витривалості. 8. Систематичний і постійний контроль індивідуальної підготовленості. 9. Моделювання конкретних ігрових ситуацій (комбінацій). 10. Підтримка впевненості, почуття власної гідності і відповідальності. 11. Виховання дисциплінованості на полі і в житті. 12. Формування професіоналізму.
Характеристика юнаків: 1. Фізична рівновага за рахунок добре розвиненою м'язової системи і високих адаптаційних можливостей організму. 2. Високий рівень координаційних здібностей і рухової активності. 3. Усвідомлюють власні проблеми і проблеми партнерів по команді. 4. Хочуть розуміння і визнання своїх спортивних можливостей в якості рівноправного гравця команди.
Режим тренувальної діяльності: • 17-18 років: 7 раз по 2 години на тиждень - два дня дворазові, при одній грі в тиждень і одному дні відпочинку (728 годин на рік); • 19 років: 8 раз по 2 години на тиждень - три дня дворазові, при одній грі в тиждень і одному дні відпочинку (832 години на рік).
Навчальні модулі:
Модуль I. Індивідуальна фізична підготовка - 30%. 1. Диференційована підготовка на основі контролю фізичної працездатності. 2. Додаткові індивідуальні програми зі спеціальної фізичної підготовки. 3. Індивідуальні програми на вдосконалення витривалості, що базуються на результатах тестування. 4. Удосконалення спеціальної витривалості як основи підтримки високого темпу гри.
Модуль II. Технічна (тактико-технічна) підготовка - 20%. 1. Оптимізація індивідуальних тактико-технічних дій на основі відеоаналізу. 2. Удосконалення техніки на високій швидкості. 3. Ігрові завдання на точність, швидкість і різноманітність тактико-технічних дій. 4. Диференціація ігрових завдань з акцентом на технічні та тактичні дії з урахуванням ігрового амплуа (позиції).
Модуль III. Групова та командна тактика - 20%. 1. Моделювання тактичних дій (комбінацій) при стандартних положеннях. 2. Моделювання тактичних дій (комбінацій) в зоні атаки. 3. Моделювання атакуючих дій в різних ігрових ситуаціях (більшість / меншість). 4. Моделювання оборонних дій в різних ігрових ситуаціях (більшість / меншість).
Модуль IV. Ігри підвищеної складності - 30%. 1. Ігри та ігрові завдання з акцентом на дії гравців середньої лінії. 2. Ігри та ігрові завдання з акцентом на контроль м'яча. 3. Ігри та ігрові завдання з акцентом на організовані та неорганізовані дії суперника. 4. Ігри та ігрові завдання з акцентом на зонний пресинг.
Контроль підготовленості Після періоду навчання юнаки 17-19 років повинні відповідати вимогам: • підтримувати високий темп гри; • володіти своїм тілом, показувати «легкість» в рухах і діях; • мати високий рівень спеціальних кондиційних рухових якостей і координаційних здібностей.

Comments