4. Етап підготовки до вищих досягнень
- Admig ttps://gorbanserg68
- 19 вер. 2018 р.
- Читати 3 хв
Це час хороших можливостей для заключної підготовки перспективної молоді до вимог професійного футболу. Вік, коли закладаються основи хорошої спеціальної фізичної та психічної (інтелектуальної) підготовленості. Тренувальний процес характеризується комплексним характером підготовки, поступовим підвищенням інтенсивності навантажень, але не тільки за рахунок використання індивідуально сильних сторін спортивної майстерності юнаків, а й на основі врахування спеціальних рухових навичок і умінь, зумовлених вимогами ігрового амплуа. Тому навчання пов'язане з поглибленнямим4-2-3-1 або 3-5-2, спрямованих на компактність дій команди в атаці і обороні. На цьому етапі особливого значення набуває організація ефективної реалізації потенціалу функціонування єдиної системи «тренер - спортсмен» і «спортсмен - тренер».
У юнацькому віці, коли період статевого дозрівання практично позаду, юні спортсмени вже досить зрілі особистості з чіткими уявленнями. Однак саме в цей період клуби стикаються з проблемою плинності, коли багато хлопців переходять в інший клуб або завершують активну спортивну діяльність. Для цього є певні причини, з одного боку, значні зміни у фізичному розвитку, зміни психічного порядку (невпевненість, сексуальність), соціальна нестабільність (неуспішність у школі), з іншого - юнаки не знаходять підтримки і розуміння в самому клубі. Це повинні добре розуміти керівники і тренери, так як цей вік є «життєвоважливим», що визначає найближчий потенціал першої команди. Тому клуб крім тренувального процесу повинен керуватися побажаннями юнаків, сприяти формуванню у них особистої відповідальності для прийняття зважених рішень і ототожнювання себе з клубом, в якому вони знаходять увагу і турботу (Додаток 1).
Цілі: 1. Створення радісної атмосфери і бажання вдосконалювати спортивну майстерність. 2. Підготовка перспективної молоді для першої команди. 3. Навчання індивідуальним тактико-технічним діям в іграх і ігрових завданнях з активним опором суперника. 4. Навчання індивідуальній, груповій та командній тактиці в ігровій формі. 5. Компенсація недостатнього рівня розвитку координаційних здібностей за допомогою всебічної функціональної фітнес-програми. 6. Сприяння послідовному становленню спортивної майстерності. 7. Сприяння становленню сильних особистостей із соціальними, освітніми та спортивними якостями.
Основна спрямованість:
Спортивна підготовка: 1. Індивідуалізація технічного навчання: виконання технічних дій на високій швидкості і під пресингом. 2. Швидка робота ніг і контроль м'яча. 3. Дії двома ногами, варіативність дриблінгу зі зміною швидкості і напряму руху. 4. Варіативність обманних дій. 5. Варіативність переміщень з передачею м'яча і ударом у ціль. 6. Варіативність прийому м'яча, що летить за низькою або високою траєкторією (по можливості без втрати м'яча, з організацією наступних дій). 7. Варіативність ударів головою під пресингом. 8. Індивідуалізація навчання відповідно до ігрової позиції. 9. Формування сильної, компактною і ефективної команди. 10. Високий рівень спеціальної підготовленості на основі регулярного контролю. 11. Індивідуалізація спеціальної фізичної підготовки через індивідуальні програми.
Шкільна освіта: 1. Індивідуальне виконання домашніх завдань, репетиторство. 2. Гнучка система відвідування тренувань і занять в школі. 3. Додаткові заняття, щоб компенсувати відставання в навчанні, наприклад у зв'язку з грою за юнацьку (молодіжну) збірну. 4. Гнучка система складання іспитів. 5. Індивідуальна підготовка гравців національних збірних команд до іспитів.
Розвиток особистості: 1. Формування цілісної особистості як у футболі, так і поза спортивною діяльністю: • задоволення; • «спрага»» до успіху (вмотивованість); • зразкове виконання; • командний дух; • лідерські якості; • впевненість; • ініціативність; • терпимість; • комунікабельність; • відкритість, справедливість і повага; • дисциплінованість. 2. Створення життєвих перспектив. Ніхто нікому, з великої кількості перспективних гравців, не гарантує кар'єру професійного футболіста. Успіх залежить, як від особистої відповідальності, так і від індивідуальної системи підготовки.
Принципи: 1. Перспективні гравці систематично готуються до відповідальних і напружених ігор на професійному рівні. 2. Талановитим гравцям створюються оптимальні умови і надаються кваліфіковані тренери. 3. Підтримувати і заохочувати цілеспрямованість і ініціативність гравців до власного вдосконалення. 4. Постійно підтримувати «любов до футболу», що є основою стабільного прогресу. 5. Індивідуалізований процес управління тренувальною і змагальною діяльністю за допомогою оперативного і поточного контролю. Щоб не було перетренованості, процес підготовки перспективних юнаків контролюють координатори з боку клубу (академії), а також обласні (міські) федерації і ФФУ.

Comments