3. Етап спеціалізованої базової підготовки
- Admig ttps://gorbanserg68
- 5 вер. 2018 р.
- Читати 2 хв
Підготовка футболістів - це довгий шлях від захоплених вражень новачка до «вершини» футбольної майстерності. Навіть найталановитіші діти можуть бути перетреновані, якщо їх спортивна діяльність підпорядкована виконанню вимог «великого» футболу. Тому тренувальний процес з підлітками необхідно розділити на невеликі проміжні цілі.
Кожен наступний етап повинен будуватися на основі попереднього, головне - враховувати те, що підопічні «зазвичай» хочуть і що можуть робити у відповідному віці. Після занять з дітьми 10-13-річного віку, де в основі тренувального процесу була різнобічна підготовка з широким використанням ігор, настає сприятливий період для навчання. Підлітки рухаються, грають і виконують тренувальні завдання з великим задоволенням і бажанням. Для них характерні швидкі і досить точні дії. Тепер можна приступити до вивчення всіх основних прийомів техніки і тактики гри в футбол. Не скориставшись сприятливими умовами для навчання, в подальшому важко буде надолужити згаяний час.
Цілі:
1. Створення радісної атмосфери і бажання грати в футбол. 2. Систематичне навчання і закріплення основних технічних прийомів. 3. Навчання індивідуальним тактико-технічним діям в іграх і ігрових завданнях з активним опором суперника. 4. Навчання індивідуальній і груповій тактиці в ігровій формі. 5. Сприяти індивідуальному розвитку перспективних гравців. 6. Активна індивідуальна підтримка дітей, які відстають у темпах біологічного дозрівання або пізніше почали займатися футболом. 7. Розвиток координаційних здібностей і кондиційних рухових якостей (швидкісних і швидкісно-силових здібностей, витривалості). 8. Сприяти розвитку позитивних рис особистості, з акцентом на самостійність, креативність і бажання регулярно тренуватися.
Основна спрямованість: 1. Індивідуальні та групові завдання щодо вдосконалення тактико-технічних дій. 2. Відпрацювання різних ігрових ситуацій у єдиноборствах 1 × 1. 3. Варіативність дриблінгу зі зміною швидкості і напряму руху. 4. Варіативність передачі м'яча (точна і різноманітна гра в «стінку»). 5. Варіативність ударів по м'ячу в ціль (використання гольових моментів в складних ігрових ситуаціях). 6. Варіативність ударів головою. 7. Варіативність обманних дій з активним опором суперника. 8. Міні-ігри в футбол з акцентом на виконання окремих тактичних дій (дії в атаці, обороні і в зоні). 9. Спеціальні програми на розвиток швидкісно-силових і координаційних здібностей, а також ігрові завдання з м'ячем на розвиток простої і складної рухових реакцій і стартової швидкості.
Принципи: 1. Індивідуальна підтримка перспективних гравців. 2. Ігровий характер тренування. Навчання технічним прийомам і тактичним діям через ігрові завдання та ігри. 3. Звертати увагу на деталі. На основі регулярного контролю стану і підготовленості, підвищувати насамперед індивідуально сильні сторони гравця, при зниженні уваги до слабких. 4. Особлива увага на розвиток особистості поза футболом. 5. Заохочення ініціативи. Створення позитивної мотивації. 6. Увага кожній дитині. Гостро відчувати проблеми дітей. Підтримка через дружні поради. 7. Постійне свято футболу. Любов до футболу. 8. Навчання і розвиток. На першому місці - виховання особистості (з точки зору людських якостей), на другому - загальна освіта і тільки на третьому - футбольне навчання.

Opmerkingen