top of page

1. Етап початкової підготовки

  • Фото автора: Admig ttps://gorbanserg68
    Admig ttps://gorbanserg68
  • 30 лип. 2018 р.
  • Читати 2 хв

Слід зазначити, що багато дітей починають цікавитися футболом з трьох років, а також в шкільному віці, коли вони отримують величезне задоволення від гри в футбол зі своїми друзями у вільний час, крім тренувань в клубі. Якість і привабливість навчання, атмосфера в команді і клубі відіграють визначальну роль для довгострокового навчання дітей, а пізніше надають їм можливість грати на професійному рівні. Діти повинні відчувати насолоду від гри в футбол, якщо тільки для тренера не є пріоритетним копіювання методів тренування кваліфікованих футболістів, тренер повинен будувати тренувальний процес відповідно до дитячої філософією. Ігри та гра в футбол в клубі повинні мати цільову спрямованість, тобто на високому рівні мотивації забезпечувати відповідне віку різнобічний розвиток: фізичний, психічний, соціальний та емоційний.

Цілі:

1. Зміцнення здоров'я за допомогою виконання різноманітних рухових завдань різної координаційної складності. 2. Розвиток індивідуальних здібностей, координації рухів і навичок роботи з м'ячем ( «почуття м'яча»). 3. Створення радісної атмосфери і бажання грати в футбол. 4. Сприятливий вік для початкового знайомства і навчання футболу за допомогою філософії гри «забити м'яч у ворота - захистити ворота». 5. Навчання найбільш важливим технічним прийомам: дриблінг, удари внутрішньою стороною стопи, внутрішньою і середньою частиною підйому, ведення з передачею і прийомом м'яча, обманні рухи. 6. Затвердження самосвідомості дітей за допомогою ставлення до перемог і поразок. 7. Сприяння розвитку цілісної особистості з акцентом на креативність, впевненість і мужність.

Основна спрямованість:

1. Універсальність навчання з виконанням бігу і ловом м'яча в ігровій формі, прості завдання з подоланням перешкод та ін. 2. Завдання з використанням всіляких допоміжних засобів та інвентарю. 3. Універсальність завдань з виконанням ударів по м'ячу, що котиться, стрибає і летить. 4. Постійний ігровий тонус. Міні-ігри за спрощеними правилами (не тільки футбол). 5. Ведення м'яча навколо різних перешкод. 6. Удари по нерухомому м'ячу, що котиться з невеликою швидкістю в ціль (наприклад, коробки, ящики). 7. Змагання відповідно до вікових особливостей, кількісним складом команди, форматом поля і за спрощеними правилами.

Правила:

1. Здоров'я дітей перш за все. 2. Самоповага і впевненість в собі за допомогою позитивного ігрового досвіду. 3. Соціальне виховання дітей, за допомогою групової форми проведення занять, при якій відбувається швидка і легка інтеграція хлопчиків і дівчаток різних національностей і різних соціальних верств населення. 4. «Серце для дітей» - це основа. 5. Завжди забезпечувати безпечну обстановку і позитивну атмосферу. 6. При навчанні ніколи не здійснювати фізичний і психологічний тиск. 7. Знати дитячу психологію. 8. Підтримка особливо вразливих дітей. 9. Бути прикладом, вчити цінностям. 10. Виявляти активний інтерес до дітей.

Принципи:

1. Різноманітність ігор і завдань. 2. Прості завдання з позитивною мотивацією. 3. Різноманітність завдань з м'ячем. 4. Ігровий характер виконання завдань і в невеликих групах. 5. Увага кожній дитині. Завдання відповідно до можливостей дітей. 6. Підтримка дітей в їх бажанні стати знаменитими. 7. Радість і бажання грати в футбол, використовуючи принципи «вуличного футболу» (прості правила гри). 8. Свобода дій в грі, розвиток творчості. 9. Навчання і розвиток. На першому місці - виховання особистості (з точки зору людських якостей), на другому - загальна освіта, на третьому - навчання футболу. 10. Відсутність мотивації на перемогу, тільки у виняткових випадках. 11. Всі повинні бути воротарями. В іграх і ігрових завданнях кожна дитина регулярно грає на позиції воротаря.


 
 
 

Comments


Савинський ліцей

bottom of page